Jak blokovat YouTube v zařízení iPad. Průvodce krok za krokem

Jak zablokovat aplikaci YouTube?
Zablokování konkrétních kanálů z YouTube pomocí propojeného účtu rodiče

  1. Přejděte na stránku kanálu YouTube, který chcete zablokovat.
  2. Na stránce kanálu přejděte na kartu Informace.
  3. Klikněte na možnost Nahlásit uživatele .
  4. Vyberte možnost Blokovat kanál pro děti.
Další informace najdete na support.google.com

Může se stát, že budete chtít zablokovat přístup na YouTube, zejména pokud jste rodič a snažíte se omezit přístup dítěte k určitému obsahu. YouTube se stal oblíbenou platformou pro přístup k různým videím. V tomto příspěvku se dozvíte, jak zakázat službu YouTube v zařízení iPad a jak řešit související problémy, včetně omezení webových stránek, blokování konkrétních kanálů a zajištění bezpečného prohlížení pro vaše dítě. 1. Zakázání služby YouTube na zařízení iPad: K omezení služby YouTube v zařízení iPad můžete využít vestavěné nastavení rodičovské kontroly nabízené společností Apple. Postup je následující: V iPadu otevřete aplikaci „Nastavení“.

2. Přesuňte kurzor dolů a vyberte možnost „Čas u obrazovky“. 3. Klepněte na „Turn On Screen Time“ (Zapnout čas u obrazovky) a postupujte podle pokynů, pokud jste ještě čas u obrazovky nenastavili. Pokud jste již čas obrazovky nakonfigurovali, přejděte k následujícímu kroku.

Čtvrtý krok: Klepněte na „Content & Privacy Restrictions“ (Omezení obsahu a soukromí). Zapněte přepínač „Omezení obsahu a soukromí“. 5. V šestém kroku klikněte na položku „Omezení obsahu“. 7. Klikněte na položku „Webový obsah“, po které byste měli „Omezit webové stránky pro dospělé“. 8. V rozevírací nabídce vedle možnosti „Nikdy nepovolit“ vyberte možnost „Přidat webovou stránku“ a poté zadejte „youtube.com“. 9. Klepnutím na „Hotovo“ uložte úpravy. 2. Zakázání kanálu YouTube v aplikaci pro iPad: Pokud si přejete zablokovat určitý kanál YouTube v aplikaci YouTube, je třeba dodržet tyto postupy: V zařízení iPad otevřete aplikaci YouTube. 2. Vyhledáním najděte kanál, který si přejete zablokovat. 3. Chcete-li kanál otevřít, klepněte na jeho název.

4. Klepněte na tři svislé tečky vedle názvu kanálu. 5. Ze seznamu alternativ vyberte možnost „Blokovat uživatele“.

6. Klepnutím na tlačítko „Blokovat“ potvrďte svou volbu. 3. Blokování služby YouTube na jiných zařízeních:

Můžete použít software rodičovské kontroly nebo nastavení směrovače, abyste zcela zablokovali službu YouTube v domácí síti nebo ji zamezili na několika zařízeních. Konkrétní webové stránky můžete blokovat pomocí vestavěné funkce filtrování webových stránek některých směrovačů. Kromě toho řada aplikací a programů rodičovské kontroly třetích stran poskytuje důkladné možnosti omezení přístupu ke službě YouTube na různých zařízeních. *Omezení webových stránek na iPadu: * Kromě YouTube můžete na iPadu omezit přístup k dalším webovým stránkám. Zde se dozvíte, jak toho dosáhnout pomocí času na obrazovce: 1. Spusťte aplikaci „Nastavení“ a vyberte „Čas u obrazovky“. 2. Klikněte na položku „Omezení obsahu a soukromí“ a přepněte přepínač do polohy zapnuto. 3. Klikněte na položku „Content Restrictions“ (Omezení obsahu), po jejímž stisknutí byste měli zvolit položku „Web Content“ (Obsah webu). 4. V závislosti na vašich preferencích klikněte na „Omezit webové stránky pro dospělé“ nebo „Pouze povolené webové stránky“. 5. Klepnutím na „Add Website“ (Přidat webovou stránku) pod „Always Allow“ (Vždy povolit) nebo „Never Allow“ (Nikdy nepovolit) přidáte konkrétní webové stránky do seznamu schválených nebo zakázaných. 5. Omezení přístupu dítěte na YouTube:

Proveďte následující kroky, abyste ochránili bezpečnost svého dítěte a omezili jeho používání YouTube:

1. Nakonfigurujte čas u obrazovky, jak již bylo uvedeno v tomto příspěvku. Zapněte možnost „Omezení obsahu a soukromí“ a přejděte do části „Aplikace“. 3. Vyberte možnost „Povolené aplikace“ a přepínač YouTube vypněte. 4. V důsledku toho nebude vaše dítě moci používat aplikaci YouTube v zařízení iPad.

Závěrem lze YouTube v zařízení iPad zakázat pomocí vestavěných funkcí rodičovské kontroly společnosti Apple. Kromě toho můžete cenzurovat přístup k webovým stránkám, blokovat konkrétní kanály YouTube a zaručit dítěti bezpečné prohlížení. Podle výše uvedených podrobných pokynů můžete převzít kontrolu nad přístupem k YouTube v zařízení iPad a zajistit pro sebe a svou rodinu bezpečnější online prostředí.

FAQ
Jak zablokuji YouTube pro své dítě?

Chcete-li omezit přístup ke službě YouTube na zařízení iPad svého dítěte, můžete se řídit těmito podrobnými pokyny: 1. Spusťte aplikaci „Nastavení“ v zařízení iPad.

2. Přesuňte kurzor dolů a vyberte možnost „Čas u obrazovky“. 3. Klepněte na „Turn On Screen Time“ (Zapnout čas u obrazovky), pokud jste ještě čas u obrazovky nenakonfigurovali. Pokud ne, přejděte ke kroku 4.

Čtvrtý krok: Klepněte na „Content & Privacy Restrictions“ (Omezení obsahu a soukromí). 5. Klepněte na „Enable Restrictions“ (Povolit omezení) a zadejte přístupový kód, pokud ještě není aktivováno nastavení Content & Privacy Restrictions (Omezení obsahu a soukromí). Dejte pozor, abyste použili přístupový kód, který je pro vaše dítě obtížné zjistit. 6. Přejděte dolů a klepněte na „Omezení obsahu“.

* Krok 7: Klikněte na položku „Webový obsah“. Za osmé vyberte možnost „Omezit webové stránky pro dospělé“. 9. V seznamu „Never Allow“ (Nikdy nepovolit) vyberte možnost „Add Website“ (Přidat webovou stránku). 10. Zadejte „youtube.com“ a kliknutím na „Hotovo“ přidejte YouTube do seznamu domén, které nebudou navštěvovány. Pokud jsou požadovány další webové stránky, zopakujte kroky 9 a 10 a přidejte je. 12. Chcete-li opustit aplikaci Nastavení, stiskněte tlačítko Domů.

Provedením těchto úkonů bude služba YouTube na zařízení iPad pro vaše dítě zakázána a nepřístupná.

Proč nemohu na svém zařízení iPad zablokovat službu YouTube?

Pokud máte na svém zařízení iPad potíže s blokováním služby YouTube, může to mít několik příčin. Zde je několik možných příkladů: 1. Omezení: Je možné, že vestavěná rodičovská omezení v zařízení iPad, známá jako Omezení, nejsou správně nakonfigurována nebo zapnuta. Zkontrolujte, zda je YouTube výslovně zakázán a zda je nastavení Omezení správně nastaveno. 2. Neaktuální verze systému iOS: Pokud používáte starší verzi systému iOS, nemusí vestavěná funkce Omezení v zařízení iPad fungovat tak, jak má. Chcete-li zajistit co nejlepší fungování, zkontrolujte, zda je v zařízení iPad použita nejnovější verze systému iOS. Pokud máte v zařízení iPad nainstalovány aplikace třetích stran nebo alternativní webové prohlížeče, nemusí se na ně vztahovat stejná omezení a nastavení blokování jako na vestavěný prohlížeč Safari. Zkontrolujte, zda jste nastavili omezení pro všechny nainstalované prohlížeče a aplikace. 4. Nastavení účtu: Pokud používáte sdílený iPad nebo máte nastaveno více uživatelských účtů, je pravděpodobné, že nastavení zákazu YouTube se vztahuje pouze na některé účty. Zkontrolujte, zda je příslušný uživatelský účet ten, na kterém jsou nastavena omezení. 5. Síťová omezení: Je možné, že správce sítě zavedl omezení, která vám znemožňují blokovat YouTube, pokud se snažíte blokovat YouTube na iPadu při používání specifického síťového prostředí (např. škola, firma nebo veřejná Wi-Fi). Za těchto okolností se možná budete muset obrátit na správce sítě, aby vám poskytl další podporu.

Pokud jste tyto možnosti prověřili a stále se vám nedaří zablokovat službu YouTube v zařízení iPad, může být přínosné získat další technickou pomoc nebo vyhledat konkrétní pokyny v uživatelské příručce zařízení iPad.