Jak blokovat webové stránky v systému Android

Jak zablokovat webové stránky Android?
Jak zablokovat web na smartphonu Android?

  1. Spusťte Obchod Google Play a stáhněte si z něj aplikaci BlockSite.
  2. Aplikace požádá o další přístupová oprávnění, která musí být přijata.
  3. Po přihlášení do aplikace můžete na svém smartphonu ručně přidávat další aplikace nebo webové stránky, které chcete zablokovat.

Cached

Další informace najdete na www.etuo.cz

V současné digitální době je kontrola nad obsahem zobrazovaným v zařízeních se systémem Android zásadní, zejména pokud jde o webové stránky. Blokování webových stránek v systému Android je snadný a účinný způsob, jak omezit přístup k určitým webovým stránkám nebo vytvořit bezpečnější prostředí pro surfování pro vás nebo vaše děti. V tomto příspěvku se budeme zabývat různými způsoby, jak zakázat webové stránky v systému Android, a zodpovíme některé často kladené otázky na toto téma. Jak zablokovat konkrétní webovou stránku? V zařízení se systémem Android existuje řada způsobů, jak omezit přístup k určité webové stránce. Jednou z nejjednodušších metod je použití programu třetí strany vytvořeného přímo pro blokování webových stránek. Pomocí aplikací jako „BlockSite“ nebo „AppBlock“ můžete ručně zadat webové stránky, které chcete zakázat, a zamezit k nim přístup. Tyto aplikace jsou často vybaveny dalšími funkcemi, jako jsou časovače blokování, ochrana heslem a dokonce i přesměrování URL.

Úprava souboru hosts ve smartphonu se systémem Android je dalším způsobem, jak omezit konkrétní webové stránky. Systémový soubor nazvaný soubor hosts převádí názvy domén na IP adresy. Přidáním řádku do souboru hosts můžete zakázat přístup k webové stránce přesměrováním na neexistující IP adresu. Na většině zařízení se systémem Android vyžaduje úprava souboru hosts přístup roota, takže nemusí být vhodná pro každého. Jak mohu v zařízení Android Edge blokovat webové stránky? Využití integrované funkce blokování obsahu v prohlížeči Microsoft Edge v zařízení se systémem Android umožňuje jednoduché blokování webových stránek. Otevřete prohlížeč Edge a vyberte tři tečky v pravém horním rohu. V nabídce přejděte na „Nastavení“ a poté na „Blokátory obsahu“. Zde můžete povolit vestavěné blokování obsahu nebo přidat konkrétní webové stránky do seznamu blokovaných stránek. Edge po zablokování webové stránky omezí přístup k ní.

Jak mohu bez aplikace odblokovat webovou stránku v telefonu se systémem Android?

Bez použití softwaru třetí strany můžete odblokovat webovou stránku, která byla v telefonu se systémem Android zablokována, podle následujících pokynů. V zařízení se systémem Android vyberte „Nastavení“ a poté „Aplikace“ nebo „Aplikace“. Vyhledejte aplikaci prohlížeče, kterou právě používáte (například Chrome nebo Firefox), a klepněte na ni. Otevřete nastavení aplikace a vyberte „Oprávnění“ nebo „Oprávnění a oznámení“. Zde byste měli vidět volbu pro omezené webové stránky nebo přístup k webovým stránkám. Zablokovanou webovou stránku lze odblokovat jednoduchým odstraněním ze seznamu. Jak mohu v prohlížeči Android Chrome zablokovat webovou stránku? Pomocí doplňku Block Site mohou uživatelé verze Chrome pro Android blokovat konkrétní webové stránky. Přejděte do webového obchodu Chrome tak, že nejprve spustíte prohlížeč Chrome v zařízení se systémem Android. Vyhledáním nainstalujte rozšíření „Block Site“. Po jeho instalaci se v pravém horním rohu prohlížeče objeví symbol Block Site. Klikněte na ikonu, zvolte „Možnosti“ a poté klikněte na „Přidat stránku“. Po zadání adresy URL webové stránky, kterou chcete blokovat, nastavení uložte. Nyní v prohlížeči Chrome rozšíření Block Site zablokuje přístup k zadané webové stránce.

Závěrem lze říci, že zabránění návštěvě webových stránek v systému Android je užitečná technika pro správu obsahu, který je zde zobrazován. K dispozici je mnoho technik, ať už chcete zablokovat určitou webovou stránku, omezit přístup v konkrétním prohlížeči nebo odblokovat již zakázanou webovou stránku. Přístup k webovým stránkám ve smartphonu se systémem Android můžete jednoduše řídit a vytvořit bezpečnější surfování pomocí aplikací třetích stran, změnou souboru hosts nebo využitím vestavěných funkcí prohlížečů, jako jsou Edge a Chrome.

FAQ
Jak mohu zablokovat službu Youtube v systému Android?

Pomocí níže uvedených pokynů můžete v zařízení se systémem Android zakázat službu YouTube: V zařízení se systémem Android otevřete obchod Google Play.

2. Vyhledejte „aplikace pro rodičovskou kontrolu“ nebo „aplikace pro blokování YouTube“ a vyberte tu, která nejlépe splňuje vaše požadavky. „BlockSite“, „AppBlock“ nebo „Net Nanny“ jsou některé z nejoblíbenějších možností. 3. Po instalaci vybrané aplikace ji otevřete. 4. Chcete-li nakonfigurovat blokování nebo omezení na YouTube, postupujte podle pokynů uvedených v programu. To může zahrnovat nastavení přístupového kódu nebo výběr webových stránek, které mají být omezeny. 5. Po instalaci program zablokuje přístup k YouTube ve vašem smartphonu se systémem Android.

Pokud chcete zabránit přístupu na YouTube bez použití softwaru třetí strany, můžete jako alternativu zkusit ve svém smartphonu se systémem Android povolit rodičovskou kontrolu nebo omezení obsahu. V závislosti na výrobci a verzi zařízení se systémem Android se mohou metody lišit, ale obecně lze postupovat podle těchto pokynů: 1. V telefonu nebo tabletu se systémem Android otevřete aplikaci Nastavení. 2. Vyhledejte a vyberte možnost „Zabezpečení“ nebo „Soukromí“. 3. Vyhledejte položku „Rodičovská kontrola“ nebo „Omezení obsahu“ a klepněte na ni. 4. Zapněte rodičovskou kontrolu a vytvořte přístupový kód. 5. Po jejím zapnutí můžete zakázat nebo omezit přístup k určitým aplikacím, například YouTube. 6. Chcete-li zablokovat službu YouTube, přejděte do seznamu programů a vyberte ji.

Nezapomeňte, že tyto techniky nemusí být dokonalé, protože vynalézaví lidé by mohli najít způsob, jak tyto překážky obejít.

Existuje způsob, jak zablokovat nevhodné webové stránky?

V zařízeních se systémem Android je možné zakázat nežádoucí webové stránky. Jedním z přístupů je použití programu rodičovské kontroly nebo softwaru, který stanoví omezení a zakáže konkrétní webové stránky. Tyto programy často poskytují funkce, jako je filtrování obsahu, časové omezení a blokování aplikací. Kromě toho můžete blokovat konkrétní webové stránky nebo povolit režimy bezpečného surfování pomocí vestavěných nastavení v některých internetových prohlížečích. Je zásadní mít na paměti, že ačkoli tyto techniky mohou pomoci omezit přístup k nevhodnému obsahu, nemusí být dokonalé, a proto se vždy doporučuje neustálá interakce a monitorování uživatele.