Jak blokovat všechny e-maily z domény

Jak zablokovat na seznamu e-mailovou adresu?
Vlevo dole zvolte možnost "Spam", zde se nachází veškeré "Nastavení filtrování spamu".

  1. V části "Blokované (spamové) adresy" klikněte na tlačítko "Přidat adresu".
  2. Do pole vepište nebo zkopírujte adresu odesílatele, od kterého nechcete zprávy přijímat, a potvrďte tlačítkem "Přidat".
Další informace najdete na napoveda.seznam.cz

E-maily mohou být rychlým a efektivním způsobem komunikace, nicméně občas můžeme dostat nežádoucí nebo nevyžádané e-maily z určitých stránek. Většina e-mailových společností má naštěstí nástroje pro blokování e-mailů z určitých domén nebo IP adres. V tomto příspěvku se podíváme na to, jak zcela zablokovat e-maily z určité domény, a budeme se zabývat příslušnými dotazy, jak to provést u konkrétních poskytovatelů e-mailových služeb.

Mohu zablokovat doménu jako celek?

Ano, můžete doméně zcela zabránit v odesílání e-mailů. Všechny e-maily přicházející ze zablokované domény nebudou mít přístup do vaší schránky. Pokud často dostáváte nežádoucí nebo nevyžádané e-maily z určité domény, může vám to být užitečné. Zakázáním domény můžete vyčistit svou schránku od nepořádku a mít větší kontrolu nad přijímanými e-maily.

Exchange: Jak zablokovat e-maily z určité domény?

Pokud jako poskytovatele e-mailu používáte Exchange, můžete nastavením pravidla pro tok pošty zabránit příjmu e-mailů z určité domény. Postup je následující:

1. Přistupte k centru správy Exchange. V kroku 2 přejděte do části Mail Flow. Ve třetím kroku vyberte možnost „Pravidla“ a poté „Přidat nové pravidlo“. 4. Pravidlo označte frází, například „Blokovat e-maily z domény“. 5. V části „Použít toto pravidlo, pokud“ vyberte možnost „Odesílatel“ > „Doména je“. 6. Vyplňte pole s doménou, kterou chcete blokovat. 7. V části „Udělat následující“ vyberte možnost „Odmítnout zprávu s vysvětlením“. 8. Zadejte důvod odmítnutí, například „Blokovaná doména“. Pravidlo uložte.

9. Všechny e-maily z blokované domény budou v důsledku tohoto omezení odmítnuty a nebudou doručeny do vaší schránky. Jak mohu zablokovat všechny e-maily z určité IP adresy?

Pokud často dostáváte nevyžádané e-maily z určitého zdroje, může být užitečné zablokovat e-maily z této IP adresy. Zde naleznete návod, jak zabránit zasílání e-mailů z konkrétní IP adresy:

1. Přihlaste se do nastavení nebo ovládacího panelu poskytovatele e-mailových služeb. 2. V nabídce vyhledejte položku „Blokovaní odesílatelé“ nebo „Blokované adresy“. 3. Zařaďte IP adresu, kterou chcete zablokovat, do seznamu zakázaných odesílatelů nebo adres. 4. Uložte provedené úpravy.

Veškeré e-maily přicházející z této IP adresy budou po jejím přidání do seznamu blokovaných IP adres zablokovány a nebudou odesílány do vaší schránky. Jak mohu zablokovat e-maily z určité domény v Office 365? Nastavením pravidla toku pošty v Office 365 můžete zabránit e-mailům přicházejícím z určité domény. Postup je následující: Nejprve přejděte do centra správy Office 365. Ve druhém kroku přejděte do centra správy Exchange. 3. V nabídce vyberte možnost „Mail Flow“ > „Rules“ (Pravidla).

4. Chcete-li přidat nové pravidlo, klikněte na ikonu „+“. 5. Pravidlo označte frází, například „Blokovat e-maily z domény“.

6. Ve sloupci „Použít toto pravidlo, pokud“ vyberte možnost „Odesílatel“ > „Doména je“. 7. Vyplňte pole s doménou, kterou chcete blokovat. 8. V osmém kroku v části „Udělat následující“ vyberte možnost „Blokovat zprávu“. Uložte pravidlo.

9.

Veškeré e-maily z blokované domény budou v důsledku tohoto pravidla zablokovány a nebudou odesílány do vaší poštovní schránky Office 365.

Závěrem lze říci, že zákaz e-mailů z určité domény nebo IP adresy může být užitečnou strategií, jak snížit množství nevyžádané pošty a nechtěných e-mailů, které přicházejí do vaší poštovní schránky. Zavedení pravidel pro tok pošty umožňuje filtrovat e-maily z určitých domén nebo IP adres, ať už používáte Exchange nebo Office 365. Využitím těchto možností můžete mít větší kontrolu nad přijímanými e-maily a udržovat svou schránku čistou.

FAQ
Jak mohu v aplikaci Outlook trvale blokovat e-maily?

Chcete-li trvale blokovat e-maily v aplikaci Outlook, postupujte podle následujících postupů: 1. Spusťte aplikaci Outlook a vyberte kartu „Domů“. 2. V rozevírací nabídce na horním panelu nástrojů vyberte možnost „Nevyžádaná pošta“. 3. Ve výběrovém seznamu vyberte položku „Možnosti nevyžádané pošty“. 4. V zobrazeném okně „Možnosti nevyžádané pošty“ přejděte na kartu „Blokovaní odesílatelé“.

5. Vyberte možnost „Add“ (Přidat) a zadejte doménu nebo e-mailovou adresu, kterou chcete zakázat (například [email protected] nebo domain.com). 6. Kliknutím na tlačítko „OK“ přidáte doménu nebo e-mailovou adresu do seznamu zakázaných adres. 7. Pokud chcete zakázat celou doménu, můžete místo zadání konkrétní e-mailové adresy zadat pouze název domény (například domain.com). 8. Chcete-li změny uložit a okno zavřít, klikněte ještě jednou na tlačítko „OK“.

Podle nastavení aplikace Outlook budou nyní všechny e-maily ze zablokované e-mailové adresy nebo domény okamžitě odeslány do koše nevyžádané pošty nebo trvale zničeny.

Je hromadění domén legální?

Praxe registrace mnoha doménových jmen s cílem je nakonec prodat za vyšší cenu je známá jako hromadění domén. Ačkoli je toto jednání obvykle považováno za legitimní, existuje několik situací, kdy může porušovat pravidla ochranných známek nebo být považováno za cybersquatting.

Pokud si lidé registrují doménová jména, která jsou totožná nebo zaměnitelně blízká registrovaným ochranným známkám, označuje se tato praxe jako cybersquatting. Cílem je vydělat peníze prodejem domény vlastníkovi ochranné známky. Sběratelé domén mohou v důsledku tohoto nezákonného chování čelit právním postihům.

Pravidla pro ochranné známky chrání práva vlastníků značek a zakazují třetím stranám zneužívat jejich ochranné známky k získání finančního prospěchu. Hromadění domén může být považováno za nezákonné jednání, pokud zahrnuje porušení práv k ochranné známce.

Nicméně hromadění domén je obvykle považováno za legitimní, pokud nezahrnuje cybersquatting nebo porušení ochranné známky. Vlastnictví několika doménových jmen bez jakéhokoli zlého úmyslu nebo v rozporu s předpisy o ochranných známkách obvykle není v rozporu se zákonem.

Je důležité mít na paměti, že registrátoři domén a úřady mohou mít pravidla a předpisy, které se vztahují na registraci a vlastnictví domén. Jedním z těchto předpisů může být maximální počet doménových jmen, které si může osoba nebo organizace zaregistrovat.

Závěrem lze říci, že ačkoli hromadění domén není ve své podstatě trestné, může být považováno za nezákonné, pokud zahrnuje porušování ochranných známek nebo cybersquatting. Pro zachování legálních postupů vlastnictví domén je zásadní dodržovat zákony o ochranných známkách a pokyny stanovené doménovou autoritou.