Jak blokovat e-maily v Thunderbirdu

Uživatelé mohou efektivně spravovat své e-mailové účty pomocí oblíbeného a přizpůsobivého e-mailového klienta Thunderbird. Blokování nežádoucích e-mailů je jednou z význačných funkcí Thunderbirdu. Thunderbird má řadu možností, jak si přizpůsobit práci s elektronickou poštou, včetně možnosti zakázat konkrétní odesílatele nebo automaticky filtrovat nevyžádanou poštu. V tomto příspěvku se podíváme na funkce blokování e-mailů v aplikaci Thunderbird a budeme se zabývat několika důležitými otázkami.

1. Jak mohu nastavit automatické blokování nevyžádaných e-mailů?

Použití filtrů zpráv je jedním z nejlepších způsobů, jak v aplikaci Thunderbird automaticky blokovat nežádoucí e-maily. Pomocí filtrů zpráv můžete vytvořit pravidla, která automaticky přesouvají, odstraňují nebo kategorizují příchozí zprávy podle předem stanovených standardů. K sestavení filtru zpráv lze použít níže uvedené kroky: Otevřete Thunderbird a v kroku a vyberte z panelu nabídek položku „Nástroje“.

b. Klepnutím na „Nový“ v části „Filtry zpráv“ přidejte nový filtr.

c. Filtr pojmenujte a popište požadavky na vyloučení nežádoucích e-mailů. Může to být adresa odesílatele, předmět nebo seznam klíčových slov. V části

d vyberte akci, kterou má Thunderbird provést s filtrovanými e-maily. Máte možnost je přesunout do určité složky, zbavit se jich nebo je označit jako odpad. Klepnutím na tlačítko „OK“ filtr zachováte a Thunderbird jej bude nadále používat k filtrování příchozích zpráv. 2. Jak mohu trvale zablokovat určitou e-mailovou adresu? E-mailovou adresu lze v aplikaci Thunderbird trvale zařadit na černou listinu tak, že ji přidáte do seznamu blokovaných odesílatelů. Za tímto účelem dodržujte následující kroky: Otevřete Thunderbird a v kroku a vyberte z panelu nabídek položku „Nástroje“. b. Klikněte na položku „Možnosti“ a poté na kartu „Zabezpečení“. c. Po výběru možnosti „Nevyžádaná pošta“ vyberte položku „Předvolby“.

d. V poli „Předvolby“ vyberte kartu „Blokovaní odesílatelé“. Klepněte na tlačítko „Přidat“ a do zobrazeného pole zadejte e-mailovou adresu, kterou chcete blokovat. E-maily z adresy uvedené na černé listině budou po kliknutí na tlačítko „OK“ pro uložení změn automaticky přesunuty do složky s odpadky. 3. Jak mohu přestat dostávat konkrétní e-maily?

Thunderbird vám nabízí možnost nastavit filtry e-mailů na základě konkrétních kritérií, pokud si přejete zakázat některé e-maily, ale ne nutně všechny e-maily od určitého odesílatele. Zde je uveden postup, jak na to: Otevřete Thunderbird a v kroku a vyberte z panelu nabídek položku „Nástroje“.

b. Klikněte na „Nový“ v části „Filtry zpráv“ a přidejte nový filtr.

c. Filtr pojmenujte a popište požadavky na zákaz konkrétních e-mailů. Může to být adresa odesílatele, předmět nebo seznam klíčových slov. V části

d vyberte akci, kterou má Thunderbird provést s filtrovanými e-maily. Máte možnost je přesunout do určité složky, zbavit se jich nebo je označit jako odpad. Po kliknutí na tlačítko „OK“ pro uložení filtru použije Thunderbird filtr na příchozí zprávy, které odpovídají zadaným kritériím. 4. Jak omezit a povolit e-maily? Pomocí dříve popsaných filtrů zpráv lze v aplikaci Thunderbird zakázat nebo povolit určité e-maily. Pokud chcete e-mail zablokovat, vytvořte filtr, který splňuje kritéria, a poté vyberte příslušnou blokovací akci. Filtr, který e-maily blokoval, můžete buď odstranit, nebo jej můžete změnit tak, aby e-maily procházely.

A konečně, Thunderbird poskytuje řadu nástrojů pro filtrování nevyžádaných e-mailů a přizpůsobení správy e-mailů. Nežádoucí e-maily můžete automaticky blokovat pomocí filtrů zpráv na základě předem definovaných parametrů. Přidáním e-mailové adresy na seznam odesílatelů na černé listině ji navíc můžete trvale zablokovat. V aplikaci Thunderbird můžete také sestavit filtry pro zákaz konkrétních e-mailů v závislosti na různých faktorech. Pomocí těchto nástrojů poskytuje Thunderbird uživatelům větší autonomii nad jejich e-mailovou schránkou a správou komunikace.

FAQ
Jak se odhlásit z odběru e-mailů bez tlačítka pro odhlášení?

Odhlášení odběru e-mailů, které nejsou vybaveny tlačítkem pro odhlášení, můžete zkusit následujícími postupy: 1. Spusťte aplikaci Thunderbird a v nabídce vyberte položku „Nástroje“. V druhém kroku vyberte z rozbalovací nabídky položku „Filtry zpráv“. 3. Chcete-li vytvořit nový filtr, klikněte na tlačítko „Nový“. 4. V okně „Pravidla filtru“ můžete zadat kritéria pro filtrování nežádoucích e-mailů. Můžete se například rozhodnout filtrovat e-maily od určitého odesílatele nebo s určitými klíčovými slovy v předmětu či těle. 5. Po výběru kritérií filtrování klikněte na kartu „Akce“. 6. Klikněte na možnost „Přesunout zprávu do“ v nabídce „Akce“ a poté vyberte složku, do které chcete přesunout nežádoucí e-maily. V případě potřeby můžete vytvořit zcela novou složku pouze pro toto použití. 7. Chcete-li filtr uložit, klikněte naposledy na tlačítko „OK“.

Thunderbird může zakázat vstup nežádoucích e-mailů do vaší schránky tím, že je po sestavení filtru s určitými kritérii automaticky přesune do určené složky.

Jak mohu trvale zablokovat nežádoucí e-maily v aplikaci Outlook?

Nežádoucí e-maily v aplikaci Outlook můžete trvale odstranit podle následujících postupů: 1. Spusťte aplikaci Outlook a přejděte do složky Doručená pošta. 2. Rozhodněte, které e-maily chcete zablokovat. 3. Klepněte pravým tlačítkem myši na vybraný e-mail a z kontextové nabídky vyberte možnost „Nevyžádaná pošta“. 4. V podnabídce zvolte „Blokovat odesílatele“ nebo „Blokovat doménu odesílatele“. Webová stránka nebo e-mailová adresa se poté přidá do seznamu zakázaných položek. 5. Aplikace Outlook okamžitě přesune vybraný e-mail do složky Nevyžádaná pošta a všechny následující e-maily od určeného odesílatele nebo domény odešle do stejné složky.

Chcete-li blokování nevyžádaných e-mailů ještě více zlepšit, můžete upravit nastavení nevyžádané pošty aplikace Outlook. Postup je následující:

1. Otevřete aplikaci Outlook a vyberte kartu „Domů“. 2. V seznamu pod položkou „Odstranit“ vyberte rozevírací šipku „Nevyžádaná pošta“. 3. V rozevírací nabídce vyberte možnost „Možnosti nevyžádané pošty“.

4. V okně „Možnosti nevyžádané pošty“ vyberte kartu „Blokovaní odesílatelé“. 5. Výběrem tlačítka „Add“ (Přidat) můžete ručně přidat e-mailové adresy nebo domény do seznamu s omezeným přístupem. 6. Posunutím posuvníku vedle položky „Choose the level of junk email protection you want“ (Zvolte požadovanou úroveň ochrany před nevyžádanou poštou) můžete také zvolit požadovaný stupeň ochrany.

7. Po provedení požadovaných úprav klikněte na tlačítko „OK“, čímž nastavení zachováte.

Tyto postupy vám pomohou trvale filtrovat nežádoucí e-maily v aplikaci Outlook a zabrání tak budoucímu nepořádku ve vaší schránce.