- Spuštění nástroje Správce zařízení
- Rozbalte položku grafické adaptéry a klikněte pravým tlačítkem na grafický procesor NVIDIA.
- Klikněte na možnost Aktualizovat ovladač .
- Klepněte na tlačítko Procházet a vyhledejte stažený soubor. …
- Klikněte na možnost Výběr mně
Nejprve spusťte aplikaci Nvidia GeForce Experience.
Krok 2: V horní části okna vyberte záložku „Drivers“ (Ovladače).
Krok 3: Zobrazí se oznámení, zda je k dispozici aktualizace. Chcete-li zahájit proces aktualizace, klikněte na tlačítko „Stáhnout“.
Krok 4: Kliknutím na „Expresní instalace“ spustíte aktualizovaný ovladač ihned po dokončení stahování.
Krok 5: Dokončete instalaci podle pokynů na obrazovce. Po dokončení instalace bude možná nutné počítač restartovat. Proč se mi nedaří aktualizovat grafický ovladač? Grafický ovladač se vám nemusí podařit aktualizovat z několika důvodů. Zde je několik typických problémů a jejich řešení: Grafický ovladač, který se snažíte upgradovat, by měl být kompatibilní s vaším operačním systémem, proto nejprve zkontrolujte tuto skutečnost. Zkontrolujte, zda máte správnou verzi ovladače, a to tak, že si přečtete systémové požadavky na stránce pro stažení ovladače.
c. Antivirus/Firewall: Někdy může postup aktualizace ovladače znemožnit nastavení antiviru nebo brány firewall.
Zkontrolujte síťové připojení a zkuste to znovu. Na chvíli vypněte bránu firewall nebo antivirový software a zkuste aktualizaci provést znovu. Řízení uživatelských účtů (UAC): Při instalaci ovladačů v systému Windows se ujistěte, že máte práva správce. Chcete-li soubor spustit jako správce, klikněte pravým tlačítkem myši na instalační soubor ovladače a vyberte možnost „Spustit jako správce“.
Grafický ovladač můžete v případě potřeby aktualizovat ručně následujícím postupem:
Krok 1: Určete model své grafické karty. Klepněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu a vyberte možnost „Nastavení zobrazení“. Přejděte dolů na stránku a vyberte „Upřesnit nastavení zobrazení“. Název vaší grafické karty můžete najít v části „Informace o zobrazení“.
Krok 3: Vyhledejte ovladač, který odpovídá operačnímu systému a modelu vaší grafické karty. Stažením si soubor ovladače uložte na vhodné místo v počítači.
4. Mohu aktualizovat ovladač pro svou grafickou kartu?
Ano, obecně se doporučuje často aktualizovat ovladač grafické karty. Aktualizací ovladače lze zajistit kompatibilitu s novými aplikacemi a hrami, zvýšit výkon a odstranit případné chyby nebo bezpečnostní nedostatky. Je důležité mít na paměti, že zřídkavé aktualizace ovladačů mohou občas způsobit zcela nové problémy nebo konflikty. Pokud se po aktualizaci ovladače vyskytnou problémy, můžete se vrátit k předchozí verzi nebo kontaktovat zákaznickou podporu.
Závěrem lze říci, že aktualizace grafického ovladače je nezbytná pro dosažení nejlepší kompatibility a výkonu. Grafický ovladač Nvidia můžete rychle aktualizovat pomocí softwaru GeForce Experience podle pokynů uvedených v této příručce. Pokud narazíte na potíže, můžete zkusit provést aktualizaci ručně nebo vyřešit typické problémy. Chcete-li zaručit bezproblémový postup aktualizace ovladače, nezapomeňte vždy zkontrolovat kompatibilitu, udržovat stabilní připojení k internetu a dodržovat doporučené postupy.
Ano, aktualizace grafických ovladačů je obvykle zdarma. Většinu aktualizací grafických ovladačů poskytují společnosti vyrábějící grafické karty, například NVIDIA nebo AMD, a často jsou volně přístupné na jejich vlastních webových stránkách. Je nezbytné mít na paměti, že některé aplikace pro aktualizaci softwaru nebo ovladačů mohou poskytovat prémiovou edici s dalšími funkcemi nebo podporou; tato verze může být dražší. Základní aktualizace jsou však při použití k aktualizaci grafických ovladačů obvykle bezplatné.
Tyto podrobné kroky vám ukáží, jak aktualizovat ovladač grafiky ve vašem notebooku: Zjistěte, jaká je vaše grafická karta: Zjistěte, jaká společnost a model grafické karty je ve vašem notebooku. Obvykle tyto informace získáte ve správci zařízení nebo vyhledáním specifikací modelu notebooku na webových stránkách výrobce. 2. Prohlédněte si online prezentaci výrobce: Jakmile zjistíte, jakou grafickou kartu máte, navštivte webové stránky výrobce. Navštivte například webové stránky společnosti NVIDIA, pokud máte grafickou kartu od tohoto výrobce. 3. Vyhledejte místo, kde si můžete stáhnout ovladače: Na webových stránkách výrobce vyhledejte část, která obsahuje ovladače ke stažení. Obvykle tuto část najdete pod záložkou „Podpora“ nebo „Ovladače“. 4. Vyberte příslušný ovladač: V oblasti pro stahování ovladačů najděte ovladač pro operační systém a model grafické karty vašeho notebooku. Stáhněte si nejnovější verzi ovladače. 5. Odstraňte předchozí ovladač (volitelné): Před instalací nového ovladače doporučujeme odebrat předchozí grafický ovladač. Za tímto účelem otevřete správce zařízení, přejděte do oblasti „Display adapters“, kde je uvedena grafická karta, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Uninstall device“. Pro dokončení postupu odinstalace se držte pokynů. 6. Nainstalujte nový ovladač: Po stažení nového ovladače spusťte instalační program a postupujte podle pokynů na obrazovce. V závislosti na výrobci a postupu instalace ovladače se budou měnit. Může být vyžadován automatizovaný proces instalace nebo rozbalení stažených souborů a spuštění instalační aplikace. 7. Restartujte notebook: Po instalaci nového ovladače restartujte počítač, aby se změny projevily. 8. Potvrďte aktualizaci ovladače: Po opětovném spuštění počítače zkontrolujte, zda byl grafický ovladač správně aktualizován. Toho dosáhnete tak, že otevřete správce zařízení, vyhledáte grafickou kartu a podíváte se na verzi ovladače a datum vypršení platnosti. Poznámka: Výrobce některých notebooků může obsahovat speciální grafické ovladače. Za takových okolností doporučujeme vyhledat aktualizace ovladačů specifické pro váš model notebooku na webových stránkách výrobce.
Ovladač grafiky v notebooku lze aktualizovat za účelem zvýšení výkonu, stability a kompatibility s nejnovějšími programy a hrami. Aby váš notebook fungoval co nejlépe, je dobré pravidelně kontrolovat aktualizace ovladačů.