Facetime nezobrazuje mou tvář. Tipy a řešení

Jak poznam že mě nekdo sleduje Iphone?
Pomocí aplikace Najít zařízení na webu iCloud.com můžete zjistit přibližnou polohu svého iPhonu, iPadu, iPodu touch, Macu, Apple Watch, AirPodů nebo produktu Beats, pokud na nich máte nastavenou aplikaci Najít a zařízení je online. K aplikaci Najít zařízení se můžete přihlásit na webu icloud.com/find.
Další informace najdete na support.apple.com

Miliony lidí na celém světě používají známý nástroj pro videohovory Facetime. Uživatelé mohou uskutečňovat video a audio hovory a komunikovat tak s přáteli, rodinou a spolupracovníky. Občas se však může stát, že se uživatelům během hovoru přes Facetime nezobrazí jejich obličej. V tomto článku se podíváme na některé možné příčiny tohoto problému a nabídneme několik rad a řešení k jeho odstranění. 1. Jak mohu aktivovat kameru pro FaceTime? Pokud během relace Facetime není vidět váš obličej, je třeba se nejprve zaměřit na to, zda máte zapnutou kameru. Zkontrolujte, zda není symbol fotoaparátu v Ovládacím centru přeškrtnutý, a to tak, že na iPhonu nebo iPadu přejedete prstem od spodní části obrazovky nahoru. Pokud ano, kliknutím nebo stisknutím na něj kameru zapněte. Na Macu otevřete aplikaci FaceTime a vyberte Předvolby. Ujistěte se, že je na kartě Video zaškrtnuto políčko vedle položky „Enable FaceTime camera“. 2. Proč se v aplikaci FaceTime na počítači Mac nemohu vidět? Existuje několik možných důvodů, proč se při používání FaceTime na Macu nevidíte. Nejprve se ujistěte, že vaše kamera funguje správně, a to tak, že zjistíte, zda je kompatibilní s jinými programy. Pokud kamera vůbec nereaguje, možná budete muset zkontrolovat nastavení kamery v Macu nebo se obrátit na podporu společnosti Apple, která vám pomůže. Dále zkontrolujte, zda bylo FaceTime uděleno oprávnění k přístupu k vaší kameře. Ujistěte se, že je zaškrtnuto políčko vedle kamery pro FaceTime na kartě Soukromí v Předvolbách systému, Zabezpečení a soukromí a Předvolby systému.

3. Jaká je oprava pro FaceTime v systému iOS 15? Pokud používáte systém iOS 15, můžete provést několik akcí k odstranění problémů s FaceTime. Nejprve se ujistěte, že máte spolehlivé připojení k internetu. Aby FaceTime fungoval správně, musí být k dispozici silné internetové připojení. Zkuste se připojit k nové síti nebo restartovat router, pokud je vaše připojení nepravidelné nebo nekonzistentní. Kromě toho ověřte, zda je ve vašem smartphonu nainstalována nejnovější verze systému iOS. Opravy chyb a vylepšení, které mohou odstranit problémy s FaceTime, jsou často součástí aktualizací softwaru. Chcete-li zjistit, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace, otevřete Nastavení, zvolte Obecné a poté stiskněte Aktualizace softwaru.

4. Proč mi na iPhonu nefunguje FaceTime u mého kontaktu?

Důvodů, proč se konkrétní kontakt nezobrazuje ve FaceTime na iPhonu, může být několik. Nejprve se podívejte, zda je FaceTime pro zařízení daného kontaktu zapnutý. Pokud někdo nemá FaceTime zapnutý nebo používá zařízení, které jej nepodporuje, nebudete mu moci přes FaceTime volat. Zkontrolujte také, zda je e-mail nebo telefonní číslo kontaktu v souboru s jeho Apple ID správné. Možná bude nutné aktualizovat údaje kontaktu v aplikaci Kontakty, pokud je nedávno změnil.

Na závěr nejprve zkontrolujte, zda je v nastavení FaceTime zapnutá a povolená kamera, pokud během chatu FaceTime není vidět váš obličej. Pokud používáte počítač Mac, ujistěte se, že je kamera funkční a má potřebná oprávnění. Pokud máte s používáním FaceTime v systému iOS 15 problémy, zkontrolujte připojení k internetu a ujistěte se, že máte nainstalovány nejnovější aktualizace softwaru. V neposlední řadě se ujistěte, že osoba, se kterou se snažíte FaceTime komunikovat, má FaceTime zapnutý a že její kontaktní údaje jsou aktuální. Pokud použijete tyto rady a řešení, měli byste být schopni problém vyřešit a pokračovat v konverzacích FaceTime.

FAQ
Proč na mém iPhonu nefunguje FaceTime?

Příčin, proč FaceTime na vašem iPhonu nefunguje, může být celá řada. Můžete vyzkoušet následující rady a řešení: Ujistěte se, že máte dobré Wi-Fi nebo mobilní datové připojení, protože FaceTime vyžaduje stálé připojení k internetu.

1. Zkontrolujte své internetové připojení. 2. Zkontrolujte, zda je FaceTime zapnutý, a to tak, že na iPhonu přejdete do „Nastavení“, vyberete „FaceTime“ a přepnete přepínač do polohy „zapnuto“. V aplikaci „Nastavení“ vyhledejte položku „Čas u obrazovky“ nebo „Omezení“ a ujistěte se, že FaceTime není blokován.

3. Zkontrolujte, zda je FaceTime povolen v části Omezení. 4. Ověřte, zda operátor ve své síti FaceTime nezablokoval: Někteří operátoři tak mohli učinit. Chcete-li zjistit, zda je FaceTime podporován nebo zda existují nějaká omezení, obraťte se na svého operátora. 5. Aktualizujte svůj iPhone: Zkontrolujte, zda je na vašem iPhonu nainstalována nejnovější verze softwaru. Chcete-li zkontrolovat aktualizace, otevřete „Nastavení“, stiskněte „Obecné“ a poté vyberte „Aktualizace softwaru“. Restartujte iPhone: Příležitostně vyřeší drobné problémy prostý restart. Po vypnutí a krátkém vyčkání iPhone restartujte. Obnovení nastavení sítě: Přejděte do „Nastavení“, vyberte „Obecné“, klepněte na „Obnovit“ a poté vyberte „Obnovit nastavení sítě“. Mějte na paměti, že tímto postupem dojde ke smazání všech uložených hesel Wi-Fi, takže si je připravte. 8. Odhlaste se z aplikace FaceTime a znovu se přihlaste: Poté aktivujte aplikaci „Nastavení“, dotkněte se položky „FaceTime“ a vyberte možnost „Odhlásit se“. Poté se znovu přihlaste pomocí svého Apple ID.

9. Zkontrolujte, zda je FaceTime ve vaší zemi přístupný. Dostupnost služby FaceTime se v jednotlivých zemích liší. Zkontrolujte, zda je FaceTime dostupný tam, kde se nacházíte.

Pokud žádná z těchto oprav nepomůže, zvažte možnost zavolat na podporu Apple nebo zajít do Apple Store pro další pomoc.

Můžete na svém Macu používat FaceTime?

Na Macu skutečně můžete FaceTime sami používat. FaceTime můžete používat k videohovorům s jinými lidmi, ale můžete ho použít i k FaceTimu sami, a to tak, že uskutečníte videohovor na své vlastní Apple ID. Pokud chcete něco otestovat nebo vyladit nějaký problém, můžete pomocí něj zjistit, zda vaše kamera, mikrofon nebo internetové připojení fungují správně. Otevřete aplikaci FaceTime na Macu, do sloupce „Komu“ zadejte vlastní Apple ID nebo telefonní číslo a poté kliknutím na tlačítko videohovoru spusťte hovor FaceTime.