Nejste sami, pokud máte problémy se zobrazováním aplikací Homebrew Channel. Cílem této příručky je pomoci vám při řešení problémů a nabídnout řešení některých typických dotazů souvisejících s Homebrew Channel. Začněme hned teď! Kam mám ukládat aplikace Homebrew? Aby byly aplikace Homebrew Channel rozpoznány a zobrazeny, musíte je umístit do správného adresáře v paměťovém zařízení. Pokud používáte karty SD, vytvořte v kořenovém adresáři karty složku „apps“ a umístěte do ní své aplikace. Pokud používáte paměťové zařízení USB, vytvořte složku „apps“ v kořenovém adresáři zařízení a umístěte do ní své aplikace. Je důležité si uvědomit, že kanál Homebrew přijímá pouze programy se správnou strukturou a formátováním.
2. Dokáže kanál Homebrew přečíst USB? Kanál Homebrew ve skutečnosti podporuje paměťová zařízení USB. Vaše aplikace Homebrew mohou být uloženy a spuštěny buď na kartě SD, nebo na zařízení USB. Aby však kanál Homebrew rozpoznal vaše zařízení USB, musí být naformátováno na FAT32 nebo NTFS. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, zajistěte, aby složka „apps“ byla vytvořena v kořenovém adresáři zařízení USB.
3. Jak mohu do kanálu Homebrew zahrnout hry? Před přidáním her do kanálu Homebrew Channel musíte nejprve vyhledat potřebné soubory her Homebrew. Nejběžnějšími formáty těchto souborů jsou ROM nebo ISO. Jakmile soubory her získáte, proveďte následující kroky: Zkontrolujte, zda jsou soubory her kompatibilní s kanálem Homebrew a zda jsou ve správném formátu.
– Připojte paměťové zařízení (USB nebo kartu SD) k počítači a vyhledejte příslušnou složku „apps“.
– Ve složce „apps“ vytvořte novou složku pojmenovanou podle hry, kterou chcete přidat.
– Do této nové složky vložte soubory hry.
– Opatrně vyjměte paměťové zařízení z počítače a znovu jej vložte do konzole Wii. Spuštěním kanálu Homebrew by nyní měla být právě přidaná hra viditelná a hratelná.
4. Jak zákonný je kanál Homebrew?
Vzhledem k tomu, že slouží ke spouštění softwaru Homebrew, který často vyvíjejí nezávislí vývojáři a nadšenci, je Homebrew Channel sám o sobě legální. Je důležité mít na paměti, že zákonnost materiálu, který se rozhodnete vysílat na kanálu Homebrew Channel, závisí na konkrétním programu nebo hře. Spouštění nelegálně zkopírovaných verzí licencovaného softwaru nebo komerčních her kanál Homebrew nepodporuje. Před použitím jakéhokoli obsahu na kanálu Homebrew Channel se vždy ujistěte, že máte potřebná práva a oprávnění.
Na závěr zkontrolujte, zda jste aplikace kanálu Homebrew Channel nainstalovali do správného adresáře v úložném zařízení, pokud se nezobrazují. Vždy se ujistěte, že vaše karta SD nebo zařízení USB má v kořenovém adresáři složku „apps“ a vaše aplikace by měly být ve správném formátu. Kromě toho jsou prostřednictvím kanálu Homebrew Channel podporována zařízení USB, která však musí být správně naformátována. Pro přidání her do kanálu Homebrew je třeba dodržet přesný postup, který zahrnuje umístění herních souborů do správného umístění. A konečně, i když je kanál Homebrew sám o sobě legální, je důležité respektovat práva tvůrců obsahu a vyvarovat se používání pirátských verzí komerčních her nebo jiných děl chráněných autorskými právy.
Na konzoli Wii můžete přidávat aplikace podle následujících pokynů: 1. Připravte si kartu SD. Ujistěte se, že je naformátovaná na FAT32, a vytvořte složku „apps“ v kořenovém adresáři karty SD.
2. Vyhledejte požadované aplikace: Vyhledejte homebrew aplikace nebo hry kompatibilní s Wii a stáhněte je. Ujistěte se, že soubory jsou ve formátu.dol nebo.elf. 3. Aplikace roztřiďte: Po jejich stažení umístěte jejich soubory.dol nebo.elf do složky „apps“ na kartě SD. V části „apps“ by každá aplikace měla mít svou vlastní složku. 4. Vložte kartu SD: Vložte kartu SD do slotu pro kartu SD na zařízení Wii. Po zapnutí Wii přejděte v hlavní nabídce na kanál Homebrew.
5. Spusťte kanál Homebrew. Nainstalujte programy poté, co je Homebrew Channel identifikuje na vaší SD kartě. Vyberte a spusťte aplikaci pro instalaci pomocí dálkového ovladače Wii. Chcete-li dokončit postup instalace, dodržujte pokyny na obrazovce. 7. Aplikace používejte: Po instalaci se programy zobrazí v kanálu Homebrew Channel jako samostatné ikony. Chcete-li vybrat a spustit vybraný software, použijte dálkový ovladač Wii.
Poznámka: Abyste se vyhnuli případným nebezpečím nebo problémům s kompatibilitou, ujistěte se, že stažené aplikace pocházejí ze spolehlivých zdrojů.
Pomocí těchto pokynů můžete do počítače Mac nainstalovat aplikace homebrew:
V prvním kroku je třeba nastavit Homebrew, správce balíčků pro macOS. “‘
Do terminálu počítače Mac zadejte příkaz /bin/bash -c „$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)“.
„`
2. Po dokončení instalace spusťte v Terminálu program brew a potvrďte jej stisknutím klávesy Enter. Pokud byl Homebrew nainstalován správně, zobrazí se seznam dostupných příkazů.
3. Dále můžete pomocí příkazu ‚brew search‘ vyhledat přesně tu aplikaci Homebrew, kterou chcete nainstalovat. Můžete například zadat
“
brew search vlc
“
a vyhledat přehrávač médií s názvem „VLC“, který chcete nainstalovat. 4. Pro instalaci aplikace použijte příkaz „brew install“ a název aplikace. Např: Brew install vlc příkazem „
“‘
5. Software a jeho závislosti se poté stáhnou a nainstalují pomocí Homebrew. V závislosti na velikosti softwaru a rychlosti vašeho internetového připojení může tento postup trvat krátce nebo mnohem déle. 6. Po dokončení instalace můžete aplikaci používat tak, že ji vyhledáte pomocí Spotlight nebo přejdete do složky Applications.
Homebrew je mocný nástroj, proto je nezbytné mít na paměti, že byste jej měli používat pouze k instalaci softwaru z důvěryhodných zdrojů a ujistit se, že používáte správný příkaz. Kromě toho buďte opatrní při povolování přístupu k systémovým prostředkům nebo udělování oprávnění jakékoli aplikaci, která byla nainstalována prostřednictvím Homebrew.