Adobe Flash je již léta hojně využívaným programem pro tvorbu multimediálního obsahu pro web. V posledních letech se však setkal s řadou bezpečnostních chyb, které donutily společnost Adobe vydávat pravidelné aktualizace a upozornění. Uživatelé jsou prostřednictvím těchto upozornění informováni o dostupnosti nových verzí a zásadních bezpečnostních oprav. V tomto příspěvku se podíváme na příčiny těchto upozornění, jak s nimi zacházet a jak povolit nebo zakázat Adobe Flash.
Obavy o bezpečnost jsou jedním z hlavních důvodů, proč dostáváte oznámení o aktualizaci přehrávače Adobe Flash Player. Kyberzločinci často využívají chyby v zastaralých verzích přehrávače Flash Player k neoprávněnému přístupu do uživatelských počítačů nebo ke krádeži citlivých údajů. Společnost Adobe často vydává aktualizace, které řeší chyby, zlepšují účinnost a – což je nejdůležitější – obsahují bezpečnostní záplaty.
Oznámení o aktualizacích z aplikace Adobe Flash Player jsou nezbytná pro zajištění ochrany systému před nejnovějšími nebezpečími. Pokud tato varování ignorujete nebo neaktualizujete přehrávač Flash Player, váš počítač se stává otevřeným potenciálním útokům, které mohou ohrozit vaše soukromí a bezpečnost. Jak zakázat upozornění na aktualizace Adobe Flash? Přestože se aktualizace přehrávače Adobe Flash Player důrazně doporučuje, někteří uživatelé mohou chtít upomínky o aktualizacích zakázat. Toho dosáhnete podle následujících kroků:
1. Spusťte Správce nastavení aplikace Adobe Flash Player. Toho dosáhnete tak, že do vyhledávacího pole v počítači zadáte „Flash Player“ nebo přejdete na webové stránky společnosti Adobe a upravíte nastavení tam.
Pokud vypnete upozornění na aktualizace, nebudete dostávat upozornění na nové verze nebo bezpečnostní aktualizace. Aby byl přehrávač Flash Player bezpečný, budete muset aktualizace často kontrolovat ručně, takže na to také pamatujte. Jak zjistím, zda je k dispozici aplikace Adobe Flash?
1. Spusťte svůj oblíbený webový prohlížeč (například Microsoft Edge, Mozilla Firefox nebo Google Chrome). 2. Přejděte na stránku nápovědy k přehrávači Flash Player na webových stránkách společnosti Adobe (helpx.adobe.com/flash-player.html).
3. Na stránce vyberte možnost „Zkontrolovat nyní“. Webová stránka provede test a předloží výsledky. Přehrávač Flash Player je aktivován, pokud se zobrazí zpráva, že byl nainstalován a je k dispozici. Pokud se zobrazí zpráva, že přehrávač Flash Player není nainstalován nebo povolen, musíte jej povolit v nastavení prohlížeče.
Při povolování aplikace Adobe Flash se řiďte přesnými pokyny prohlížeče, protože se mohou výrazně lišit. Obecně lze říci, že možnosti přehrávače Flash Player naleznete v nabídce nastavení nebo v předvolbách prohlížeče. Jak zakázat Adobe Flash?
Chcete-li zcela zakázat přehrávač Adobe Flash Player, pokud jej již nechcete používat, postupujte podle následujících postupů: 1. Spusťte webový prohlížeč a přejděte do části nastavení. 2. Najděte oblast, která ovládá zásuvné moduly nebo rozšíření. V závislosti na používaném prohlížeči se cesta může měnit.
Pokud je přehrávač Adobe Flash Player zakázán, nelze na webových stránkách přehrávat obsah ve formátu Flash. Je však důležité poznamenat, že mnoho webových stránek přešlo na alternativní technologie, jako je HTML5, které Flash nevyžadují.
A konečně, varování před aplikací Adobe Flash Player jsou zásadní připomínkou pro zachování bezpečnosti vašeho počítače. Abyste se chránili před bezpečnostními chybami, je třeba přehrávač Flash Player často aktualizovat. Pokud však chcete upozornění na aktualizace vypnout nebo zcela přestat používat aplikaci Adobe Flash, můžete postupovat podle pokynů na této stránce. Při těchto volbách nikdy nezapomínejte na bezpečnostní hrozby a ujistěte se, že je váš systém dostatečně chráněn.
Ano, Adobe Flash může obsahovat malware. Vzhledem ke své popularitě a chybám se Flash postupem času stal cílem kyberzločinců. Prostřednictvím hacknutého obsahu Flash nebo falešných oznámení o aktualizacích Flash využívají záškodníci tyto nedostatky k šíření malwaru, jako jsou viry, ransomware a spyware. Udržování nejnovější verze aplikace Flash a stahování aktualizací pouze z oficiálních webových stránek společnosti Adobe pomůže nebezpečí snížit. Mnoho známých webových prohlížečů také začalo postupně přestávat podporovat Flash kvůli bezpečnostním problémům.
K vypnutí Adobe Flash lze použít následující kroky: Přejděte na stránku nastavení Adobe Flash Player ve webovém prohlížeči po jeho otevření. 2. Na obrazovce nastavení vyberte kartu „Upřesnit“. 3. V nabídce „Upřesnit“ uvidíte možnost „Zakázat přehrávač Flash“. Označte tuto volbu zaškrtávátkem. 4. Po zaškrtnutí změny proveďte kliknutím na tlačítko „Uložit“. 5. Aby se změny po uložení nastavení projevily, bude možná nutné restartovat webový prohlížeč.
Aplikaci Adobe Flash můžete ve webovém prohlížeči zakázat následujícím postupem. Je důležité si uvědomit, že mnoho webových prohlížečů již nepodporuje aplikaci Adobe Flash z důvodu bezpečnostních problémů.
Pomocí níže uvedených kroků se můžete zbavit podvodného přehrávače Adobe Flash Player:
1. Rozpoznání falešného programu Dávejte si pozor na vyskakovací oznámení nebo zprávy upozorňující na nutnost aktualizace verze přehrávače Adobe Flash Player. Tato oznámení často nabádají ke stažení a instalaci škodlivého softwaru. 2. Zavřete vyskakovací okno: Jakékoli vyskakovací okno nebo oznámení spojené s podvodným programem Adobe Flash Player je třeba ihned zavřít. Neklikejte na žádný z odkazů nebo tlačítek vyskakovacího okna. 3. Neposkytujte osobní údaje: Na tato vyskakovací okna neodpovídejte žádnými osobními nebo finančními údaji. Upgrady softwaru, které jsou legitimní, nebudou takové údaje vyžadovat.
4. Odstraňte falešný software: Přejděte na ovládací panel počítače a vyhledejte nainstalované programy. Vyhledejte a odstraňte veškerý škodlivý software, který je spojen s přehrávačem Adobe Flash Player. Seznam ověřte podruhé, abyste předešli náhodnému odinstalování legitimních aplikací.
5. Zkontrolujte počítač na přítomnost škodlivého softwaru: Chcete-li zkontrolovat, zda v počítači nejsou přetrvávající nebezpečné programy, zkontrolujte jej pomocí aktuálního antivirového nebo antimalwarového softwaru. Nalezené hrozby by měly být odstraněny nebo umístěny do karantény.
6. Nainstalujte nebo aktualizujte autentický přehrávač Adobe Flash Player: Chcete-li stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi přehrávače Adobe Flash Player z autorizovaného zdroje, přejděte na oficiální webové stránky společnosti Adobe (https://get.adobe.com/flashplayer/). 7. Povolte automatické aktualizace: Po nastavení autentického přehrávače Adobe Flash Player proveďte následující kroky. Snížíte tak pravděpodobnost, že později narazíte na falešný software, protože zajistíte, že budete dostávat nejnovější bezpečnostní aktualizace a opravy chyb.
Abyste nenarazili na falešné instalace Adobe Flash Player, dávejte si při procházení internetu pozor a neinstalujte software z nedůvěryhodných stránek.