Jak odstranit historii Firefoxu a vymazat data o prohlížení

Jak smazat celou historii?
  1. Na počítači spusťte Chrome.
  2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností .
  3. Klikněte na Historie. Historie.
  4. Vlevo klikněte na Vymazat údaje o prohlížení.
  5. Vyberte, kolik historie chcete smazat. …
  6. Zaškrtněte políčka u údajů, které má Chrome smazat, včetně možnosti Historie procházení. …
  7. Klikněte na Vymazat data.
Další informace najdete na support.google.com

Chcete zachovat soukromí svých online aktivit a odstranit historii prohlížení ve Firefoxu? Odstraněním internetové historie lze ochránit vaše soukromí a uvolnit část místa v počítači. V tomto článku vám vysvětlíme, jak odstranit historii Firefoxu, a odpovíme na některé často kladené otázky týkající se historie prohlížení.

Jak odstranit historii z prohlížeče Firefox:

Chcete-li vymazat historii procházení z prohlížeče Firefox, postupujte podle těchto jednoduchých postupů:

Krok 1: Spusťte Firefox a vyberte nabídku kliknutím na tři vodorovné šipky v pravém horním rohu okna prohlížeče.

Krok 2: V rozbalovací nabídce vyberte „Možnosti“ (pro Windows) nebo „Předvolby“ (pro Mac).

Krok 3: V levém postranním panelu v okně možností/předvoleb vyberte položku „Soukromí a zabezpečení“.

Krok 4: V nabídce sekce Historie vyberte možnost „Vymazat historii“.

V kroku 5 vyberte časové období, za které chcete historii vymazat. Chcete-li vymazat všechny stopy po surfování, zvolte možnost „Vše“.

V šestém kroku si přizpůsobte objekty, které chcete odstranit. Firefox automaticky odstraní soubory cookie, historii stahování a historii prohlížení. Všechny položky, které chcete zachovat, můžete zrušit zaškrtnutí.

Krok 7: Chcete-li po výběru požadovaných možností odstranit historii Firefoxu, klikněte na tlačítko „Vymazat nyní“. Proč se mi nedaří odstranit historii ve Firefoxu?

Existuje několik možných příčin nemožnosti vymazat historii ve Firefoxu. a) Režim soukromého prohlížení: Firefox neukládá historii prohlížení, pokud máte tuto funkci povolenou. V důsledku toho nebude možné žádnou historii vymazat. Výběrem možnosti „Nové soukromé okno“ v nabídce a stisknutím tlačítka nabídky můžete režim soukromého prohlížení vypnout.

b) Rušení softwarem třetích stran: Některé programy třetích stran, například bezpečnostní nebo antivirový software, mohou bránit Firefoxu ve vymazání historie. Problém lze vyřešit krátkodobým vypnutím nebo změnou nastavení těchto programů.

c) Problémy s vaším profilem: Příležitostně může odstranění historie zabránit poškozený profil Firefoxu. Tento problém můžete vyřešit vytvořením nového profilu nebo aktualizací stávajícího. Na webových stránkách podpory Mozilla naleznete pokyny pro vytvoření nového profilu.

3. Jak mohu odstranit historii z prohlížeče? Kromě odstranění historie prohlížeče Firefox můžete chtít odstranit historii surfování i z jiných prohlížečů. Následuje stručný návod, jak odstranit historii v některých známých prohlížečích: Uživatelé prohlížeče Google Chrome by měli kliknout na tři tečky v pravém horním rohu, zvolit „Historie“ a poté kliknout na „Vymazat data o prohlížení“. Klikněte na „Vymazat data“, zadejte časový rámec a položky, které chcete odstranit. V prohlížeči Safari otevřete nabídku, zvolte „Vymazat historii“ a poté zadejte časový rámec. Chcete-li odstranit historii procházení, klikněte na „Vymazat historii“. Microsoft Edge

– Klikněte na tři tečky v pravém horním rohu, zvolte „Historie“ a poté klikněte na „Vymazat historii“. Vyberte věci, které chcete odstranit, a časový rámec a poté klikněte na „Vymazat“.

4. Firefox: Kde je smazaná historie? Firefox odstraňuje historii procházení způsobem, který znemožňuje její obnovení. Na jiných zařízeních, kde jste přihlášeni, však může být vaše historie stále přístupná, pokud máte účet Firefox Sync. Chcete-li zajistit úplné vymazání historie, odstraňte ji ze všech připojených zařízení. 5. Jak dlouho je historie Firefoxu uložena?

Firefox ve výchozím nastavení uchovává historii prohlížení po předem stanovenou dobu. Můžete však rozhodnout, jak dlouho bude vaše historie uchovávána. Chcete-li změnit dobu uchovávání, proveďte následující akce:

Krok 1: Spusťte Firefox a vyberte nabídku kliknutím na tři vodorovné šipky v pravém horním rohu okna prohlížeče.

Krok 2: V rozbalovací nabídce vyberte „Možnosti“ (pro Windows) nebo „Předvolby“ (pro Mac).

Krok 3: V levém postranním panelu okna možností/předvoleb vyberte položku „Soukromí a zabezpečení“.

Volbu „Firefox bude“ v části Historie změňte na „Použít vlastní nastavení pro historii“.

Krok 5: Ve výběrové nabídce „Zapamatovat si historii procházení a stahování“ vyberte příslušný časový rámec.

Krok 6: Chcete-li změny uložit, zavřete okno možností/předvoleb.

Závěrem lze říci, že vymazání historie prohlížeče Firefox je jednoduchá operace, která vám pomůže ochránit vaše soukromí a uvolnit místo v počítači. Výše uvedené pokyny usnadňují odstranění internetové historie ve Firefoxu. Zkontrolujte možnosti prohlížeče a v případě potřeby změňte dobu uchovávání.

FAQ
Proč se historie nevymazává?

Neschopnost prohlížeče Firefox vymazat historii může mít několik příčin. Jedná se o několik možných scénářů: 1. Výběr časového rozsahu: Při vymazávání historie procházení ve Firefoxu se ujistěte, že jste zvolili správný časový rozsah. Výchozí nastavení Firefoxu umožňuje uživatelům zvolit, zda chtějí vymazat nedávnou historii, nebo ne. Proto se ujistěte, že jste pro odstranění historie vybrali požadovaný časový rozsah. 2. Soukromý režim prohlížení: Při použití tohoto nastavení Firefox neukládá historii prohlížení. Proto po ukončení soukromého prohlížení nebude existovat žádná historie, kterou by bylo možné vymazat. Pokud chcete historii vymazat, ujistěte se, že režim soukromého prohlížení není aktivní. 3. Synchronizovaná zařízení: Pokud používáte funkci Firefox Sync a máte připojeno více zařízení, může být vaše historie prohlížení sdílena mezi propojenými zařízeními. V této situaci nemusí mít vymazání historie na jednom zařízení okamžitý účinek na ostatních. Chcete-li mít jistotu, že se historie odstraní na všech synchronizovaných zařízeních, možná budete muset počkat, až dojde k synchronizaci, nebo ji spustit ručně. 4. Doplňky třetích stran: Některé doplňky nebo rozšíření prohlížeče mohou zabránit vymazání historie. Pokud máte nějaké nainstalované, zvažte jejich dočasné vypnutí, než se pokusíte historii vymazat ještě jednou. 5. Nastavení prohlížeče: Důležité je také zkontrolovat, zda je Firefox nastaven tak, aby se historie ukládala. V závislosti na operačním systému přejděte do Předvoleb nebo Možností Firefoxu a vyberte kartu Soukromí a zabezpečení. Měla by být zapnuta možnost „Zapamatovat si historii prohlížení a stahování“.

Pokud žádné z těchto řešení nefunguje, možná by stálo za to aktualizovat prohlížeč Firefox na nejnovější verzi nebo se obrátit na podporu Firefoxu a požádat o další pomoc.