- Na telefonu nebo tabletu Android otevřete aplikaci Google .
- Vpravo nahoře klepněte na svou profilovou fotku nebo iniciálu Nastavení …
- V sekci Voice Match klepněte na Voice Match.
- Zapněte možnost Ok Google.
Abyste mohli používat příkazy Google, musíte mít v chytrém telefonu nainstalovanou aplikaci Google Assistant. Asistent Google je předinstalován ve většině zařízení se systémem Android, zatímco uživatelé zařízení iPhone si jej musí stáhnout z obchodu App Store. Po jeho instalaci můžete Asistenta Google používat tak, že řeknete „Hey Google“ nebo „OK Google“ a poté příkaz, který chcete použít. Můžete jej také aktivovat dlouhým podržením tlačítka Domů na zařízení. Jaké jsou dostupné příkazy?
Asistenta Google můžete požádat, aby vám nastavil připomenutí konkrétních prací nebo událostí. Pokud například požádáte Asistenta Google, aby vám připomněl, že máte jít v 6 hodin nakoupit potraviny, udělá to.
2. Aktualizace počasí: Stačí požádat Asistenta Google, aby vás informoval o aktuálním počasí. Důkladnou zprávu o počasí pro vaši polohu získáte například dotazem: „Hej, Google, jaké je dnes počasí?“.
3. Přehrávání hudby: Požádejte Asistenta Google, aby začal přehrávat vaši oblíbenou hudbu, kterou si můžete vychutnat. Můžete požádat Google, aby přehrál nějakou uklidňující hudbu, nebo jmenovat konkrétní skladbu či interpreta. 4. Navigace: Pomocí funkce Google Google se můžete nechat navigovat po internetu: Požádejte Asistenta Google o pokyny k určitému cíli. Pokud například požádáte Google o „navigaci k nejbližší čerpací stanici“, poskytne vám pokyny krok za krokem.
Toto je jen několik z mnoha příkazů, které jsou k dispozici. Nastavování budíků, posílání textových zpráv, telefonování, zjišťování sportovních výsledků a mnoho dalších úkolů vám asistent Google usnadní.
Asistent Google nabízí kromě obvyklých příkazů také řadu skrytých nebo méně známých příkazů. Tyto skryté příkazy mohou být opravdu užitečné a zpříjemňují komunikaci s Asistentem Google. Zde je několik ilustračních příkladů:
1. Když je uživatel požádán o beatbox, Asistent Google zobrazí své beatboxerské schopnosti. 2. Pokud požádáte Asistenta Google, aby vám řekl nějaký vtip, udělá to a zpříjemní vám den. 3. Řekněte „Hey Google, flip a coin“ (Hej, Google, hoď si mincí), čímž dáte asistentovi Google pokyn, aby za vás provedl počítačem simulovaný hod mincí. 4. „Hej, Google, jaký je smysl života?“ „Hej, Google, jaký je smysl života?“. – Asistent Google na tento filozofický dotaz odpoví odlehčeným způsobem.
Navštivte oficiální web Centra nápovědy Google Assistant a získejte podrobný seznam všech příkazů, které asistent Google umí. Pro větší pohodlí zde najdete zařazené různé předměty a pokyny. Můžete také procházet četná online fóra a skupiny týkající se asistenta Google, kde uživatelé často nabízejí své oblíbené příkazy a rady.
Závěrem lze říci, že asistent Google poskytuje celou řadu pokynů, které vám usnadní plnění nejrůznějších úkolů. Asistent Google je vytvořen tak, aby vám usnadnil život tím, že bude dělat vše od nastavování připomínek až po přehrávání hudby. Možnosti tohoto výkonného virtuálního asistenta můžete plně využít prozkoumáním dostupných příkazů a experimentováním s různými interakcemi. Pusťte se tedy do učení pokynů Asistenta Google a začněte zlepšovat kvalitu svého života.
Asistenta Google aktivujete vyslovením „Hey Google“ nebo dotykem určeného tlačítka na zařízení pro vyhledávání pomocí hlasových příkazů. Po zapojení můžete k vyhledání požadovaných údajů použít řadu vyhledávacích příkazů. Níže jsou uvedeny některé příklady vyhledávacích příkazů:
1. Standardní vyhledávání Můžete se zeptat: „Jaké je dnes počasí?“ nebo „Kdo získal Oscara za nejlepší film v roce 2020?“.
2. Specifická vyhledávání: Pokud chcete vyhledat něco konkrétnějšího, můžete vyslovit příkazy jako „Ukaž mi obrázky Eiffelovy věže“ nebo „Najdi italské restaurace v mém okolí“.
3. Následná vyhledávání: Vyhledávání můžete zpřesnit pokládáním doplňujících otázek. Například po dotazu na počasí můžete říci „A co zítra?“ nebo „Bude o víkendu pršet?“.
4. Personalizované vyhledávání: Asistent Google může poskytovat personalizované výsledky na základě vašich preferencí a historie. Můžete vyslovit příkazy jako „Najdi mé nadcházející lety“ nebo „Ukaž mi mé fotografie z minulého roku“.
5. Vyhledávání podle konkrétní aplikace: Asistent Google může vyhledávat i v rámci konkrétních aplikací ve vašem zařízení. Můžete například říct „Přehrajte můj oblíbený playlist na Spotify“ nebo „Objednejte si pizzu u Domina“.
Nezapomeňte, že asistent Google je navržen tak, aby rozuměl přirozenému jazyku, takže můžete své vyhledávací příkazy formulovat konverzačním způsobem. Experimentujte s různými příkazy a neváhejte požádat Asistenta Google o pomoc, pokud si nejste jisti konkrétním vyhledávacím dotazem.
Při správném používání příkazů webu Google postupujte podle následujících kroků: Otevřete prohlížeč a přejděte na stránku vyhledávání Google.
2. Po zadání konkrétní webové stránky nebo domény, v rámci které chcete vyhledávat, napište do vyhledávacího pole „site:“. Například „site:wikipedia.org“ omezí vyhledávání na webovou stránku Wikipedia.
3. Podle pokynů na stránce zadejte hledaný výraz. Chcete-li například na Wikipedii najít informace o tučňácích, můžete zadat „site:wikipedia.org penguins“. 4. Chcete-li zobrazit výsledky, stiskněte klávesu enter nebo použijte vyhledávací panel.
Vyhledávání můžete zaměřit na určitou webovou stránku nebo doménu pomocí příkazů site, což usnadňuje identifikaci relevantních informací na dané stránce. Při hledání konkrétních informací nebo zdrojů na určité webové stránce to může být docela užitečné.